22/10/2019

Ciekawostki

Wesele i ślub – prawdopodobnie najważniejszy dzień i noc dla wielu! Miesiące planowania, przeglądanie tysięcy stron internetowych, przymierzanie, próbowanie, poszukiwanie… Są takie kwestie, których nie można pominąć – suknia i garnitur, wybór sali i orkiestry czy DJ-a, kwiatów, zaproszeń i tak dalej, i tak dalej. Jest tego naprawdę sporo! Wiemy, co czujesz, gdy dochodzą kolejne kwestie i problemy. Dlatego dziś przedstawimy Ci pewien niezwykle prosty element, który wzniesie każde wesele wyżej w rankingu najlepszej imprezy roku! 

kelnerka nakrywająca stół

Alkohol na weselu

Żadne dobre wesele nie może obejść się bez alkoholu. Co prawda nasza kultura picia wzniosła się na wyższe poziomy w ostatnich latach, dlatego niewiele imprez wygląda już tak, jak w filmie “Wesele” Smarzowskiego. Przede wszystkim dlatego, że zmieniły się nasze gusta – nie pijemy już tak dużych ilości wódki. Zaczynamy preferować mniej procentowe alkohole, takie jak piwo czy wino. Dodatkowo dużą popularnością cieszy się whiskey (i whisky). Spożycie ulubionego trunku każdego Szkota i kowboja wzrosło o ponad 50% w ostatnich latach! I to nie tylko tanich zamienników, ale także często jakościowych, drogich odmian, takich jak niektóre single malty. Póki co pierwsze miejsce wśród wysokoprocentowych alkoholi wciąż zajmuje wódka, ale cieszy nas to, że Polacy chętniej sięgają po nieznane smaki i zaczynają eksperymentować, ekscytując się tą możliwością!

Alkohol na weselu musi być obecny, jeżeli chcemy, aby nasi goście bawili się dobrze, rozluźnili się i chętniej wkraczali na parkiet. Oczywiście wszystko należy zorganizować z rozmysłem i zadbać o bezpieczeństwo. Dlatego dobrym pomysłem będzie wynajęcie drink baru! Dzięki profesjonalnej obsłudze goście spróbują innych smaków i nie będą chcieli po prostu wypić dużej ilości alkoholu w krótkim czasie.

Drink bar na wesele – o co właściwie chodzi?

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, jaką przestrzenią dysponujemy. Na początku sprawdź, czy miejsce, w którym chcesz zorganizować wesele, zezwala na wynajęcie zewnętrznej ekipy. Możliwe, że nie będą chcieli się na to zgodzić. Jeżeli jednak się uda, to mamy już pierwszy sukces! Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy na sali jest dostępny bar, który właściciele obiektu nam udostępnią. Jeżeli tak, to super, jeżeli nie – nie panikuj! Zazwyczaj barmani, którzy pracują w ten sposób na weselach, mają bary mobilne. Ułatwia to znacznie pracę i sprawia, że mogą obsługiwać nawet w miejscach, gdzie nie ma zaplecza. 

stół weselny


Wynajęci barmani sprawią, że Twoje wesele wzniesie się na inny poziom. Profesjonaliści przygotują niezwykłe drinki i koktajle, z różnych alkoholi, soków i dodatków. Wszyscy goście, którzy nie przepadają za czystą wódką będą z pewnością zadowoleni. Chociaż wesele to święto przede wszystkim pary młodej, to jednak muszą oni myśleć o swoich gościach, ich wygodach i komforcie. A ponieważ wiele osób nie lubi pić czystej wódki, warto zapewnić im jakąś alternatywę. Ponadto pokazy barmańskie są zazwyczaj doskonałą, dodatkową rozrywką!

Jak wygląda proces wynajęcia drink baru?

Przede wszystkim znajdź profesjonalistów, którym możesz zaufać. W The Food wiemy, że najważniejsi są nasi goście, dlatego dbamy o to, by każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wpasował się w ich gust. Nasze pokazy barmańskie i warsztaty molekularne są przygotowywane tak dokładnie i skrupulatnie, jak to tylko możliwe.

Po znalezieniu ekipy, należy ustalić z nimi wszystkie szczegóły. My zawsze rozmawiamy z klientami, dowiadujemy się czego oczekują i jakie ich goście mają preferencje. Ponieważ nasze pokazy różnią się od standardowych skalą trudności oraz widowiskowości, ustalenia muszą być dokładne – tak, abyś zawsze wiedział, czego się spodziewać.

Wybór alkoholi i preferowanych smaków to podstawa. Zazwyczaj wesela to wymagająca impreza, na której znajdują się najróżniejsze osoby, których gusta często do siebie nie przystają. Dlatego zazwyczaj proponujemy, aby w menu znalazły się zarówno prostsze, klasyczne propozycje, jak i nieco bardziej wyrafinowane, zwariowane i dla odważnych. Dzięki temu nikt nie będzie rozczarowany. Dodatkowo warto wspomnieć, że bar molekularny to zupełnie inny poziom barmaństwa, dzięki któremu Twoi goście będą zachwyceni i z pewnością zapamiętają tę noc na długo!

Jeżeli manu mamy już ustalone, to nie zostaje nic innego niż podpisać umowę i czekać na ten niezwykły dzień!

Nakryty stół weselny

Dlaczego warto wybrać molekularny pokaz barmański?

Praca barmana, kelnera i kucharza nie należy do prostych. Każdy, kto pracował w gastronomii wie o tym doskonale. Aby być dobrym w swoim fachu, należy nie tylko zgromadzić szeroką wiedzę, ale także praktyczne umiejętności oraz rozwinąć w sobie odpowiednie cechy charakteru. Dobry profesjonalista, który będzie odpowiedzialny za obsługę naszego wesela może sprawić, że wzniesie się ono na zupełnie inny poziom. Trzeba jednak pamiętać, że wielu naszych gości bywa tu i tam. Często nie uda się nam ich zaskoczyć, jeżeli na naszej imprezie będzie serwowane mojito, tequila sunrise i sex on the beach. Czasami warto postawić na coś innego!

Dlatego molekularne pokazy barmańskie są idealną propozycją! Nie tylko sprawią, że goście posmakują czegoś nowego, ale przede wszystkim zapewnimy im rozrywkę na zupełnie innym poziomie. Sprawimy, że Twoje wesele wyróżni się na tle pozostałych, często podobnych do siebie imprez. Drink bar prowadzony przez nas to 100%  gwarancji udanej zabawy i zachwytu gości.

Skontaktuj się z nami już dziś – razem zaplanujemy pokaz barmański, który sprawi, że drink bar na wesele stanie się prawdziwym hitem!

Udostępnij: